31 Коментара

1. 31
    Лора | нерегистриран
    0
    0
    До коментар #28 от "Ксения | нерегистриран":
    Да, сега не трябва да сменяш номерата, дори и в друга област регистрираш кола.

Относно този казус, трябва ли да се ходи с колата задължително при пререгистрацията, тоест след покупката на автомобила за смяната на талона? Или може да се отиде то КАТ само с документите?

2. 30
    | нерегистриран
    0
    -4
    До коментар #29 от "Чавдар | нерегистриран":
    Ако закупя автомобил с регистрационни номера различни от постоянния ми адрес и я регистрирам в КАТ и общината по постоянния ми адрес, как се изчислява ГО на автомобила? По регистрационните номера или по това в коя община е регистриран и ще се управлява автомобила?

Разбира се, че ГО се изчислява от застрахователя по регистрационните табели. Имай предвид обаче, че всеки застраховател отчита и данните за собственика на МПС, в т.ч. реално прави същите отстъпки, които биха били валидни ако МПС е регистрирано например в голям град като София, но реално се управлява в малко населено място, където живее собственика.

3. 29
    Чавдар | нерегистриран
    0
    -2

Ако закупя автомобил с регистрационни номера различни от постоянния ми адрес и я регистрирам в КАТ и общината по постоянния ми адрес, как се изчислява ГО на автомобила? По регистрационните номера или по това в коя община е регистриран и ще се управлява автомобила?

4. 28
    Ксения | нерегистриран
    0
    0
    До коментар #27 от "Van | нерегистриран":
    Привет на всички!
    Видях, че всеки се сблъсква с глупостите на бюрокращината в Бг.
    Значи, купих си автомобил от града в който пребивава, НО не се водя на постоянен адрес в този град (имам временна) . Исках да сменя само талона на колата, без номерата. А, жената в Кат заяви, че смяна на талона може Единствено да стане където съм регистриран за постоянно. Та, ако се прибера в родния си град и искам да сменя само талона на автомобила възможно ли ще бъде? Благодаря предварително.

Да, сега не трябва да сменяш номерата, дори и в друга област регистрираш кола.

5. 27
    Van | нерегистриран
    0
    0

Привет на всички!
    Видях, че всеки се сблъсква с глупостите на бюрокращината в Бг.
    Значи, купих си автомобил от града в който пребивава, НО не се водя на постоянен адрес в този град (имам временна) . Исках да сменя само талона на колата, без номерата. А, жената в Кат заяви, че смяна на талона може Единствено да стане където съм регистриран за постоянно. Та, ако се прибера в родния си град и искам да сменя само талона на автомобила възможно ли ще бъде? Благодаря предварително.

6. 26
    Здравка Петрова | нерегистриран
    2
    -8

Продаден е Л.а. с варн. регистрация/и варн.номера/ на купувач /с пост.адрес Пловдив!!! /живеещ с НАСТОЯЩ -регистриран- адрес Варна!!!/ КАТ ВН категорично отказват!!! регистрацията за нов.купувач да е от КАТ ВН ,т.е.за смяна ,от там да му издадат талона -като нов собсвеник- и го препращат в Пловдив!!! Отговорът на Началник КАТ Вн е без!!!Основание:"Министърът на транспорта е ,който нарежда-тези наредби-регистрацията да е САМО по пост.адрес" В изм. ДВ 77- 2017г,в сила от27.12.17 ИЗРИШНО пише:..."по постоянен адрес,или по настоящ" НЕ МОЖЕ НИКОЙ да е НАД Законите в Б-ия,но явно КАТ ...може ! да НЕ се съобразява с др .наредби ,освен със собств.тълкования

7. 25
    Милан | нерегистриран
    0
    -2
    До коментар #24 от "Влади | нерегистриран":
    Здравейте, ако си купя кола без номера от Варна например, а съм от София..
    Мога ли във Варна да я регистрирам колата

Здравейте, имам въпрос. Купих си автомобил втора ръка, сега каква е процедурата? Трябва да отида до КАТ и да запиша автомобила на мое име ли??

8. 24
    Влади | нерегистриран
    0
    -2

Здравейте, ако си купя кола без номера от Варна например, а съм от София..
    Мога ли във Варна да я регистрирам колата

9. 23
    софия | нерегистриран
    2
    -7

Всичко е ясно отиваш в КАТ Монтана, пререгистрираш и оставаш със СФ номер
    данъка ще платиш в монтана, ще получиш писмо от общината

10. 22
    Радо | нерегистриран
    5
    0

Здравейте,

2014 закупух моя автомобил и регистирах в Кат София. Тогава се водех с адрес постоянен в София и в момента коалата е със СФ номера.
    Тази година 2020 се наложи да си сменя личана карат и Шофьорска книжка и да се преместя в друга Област Монтана.
    Искам да запазя СФ номера, трябва ли да ходя до КАТ Монтана и да ги уведомя за това или не е нужно. Колата не е имала други собстевици след регистрацията през 2014.

Ако колата остане с Сф номера, данъка къде ще се плаща по постоянен адрес или в общината където е регистрирана в София?

11. 21
    софия | нерегистриран
    2
    -31
    До коментар #20 от "Ivan | нерегистриран":
    Здравейте,

Закупих нов автомобил преди около година с постоянен адрес Велико Търново, скоро ми се налага на промяна на постоянния адрес, като новият адрес ще е град Пловдив, тъй като автомобилът е нов и първоначалният технически преглед е със срок 2019-2022 г. (3 години) , но на него е изписан номерът отговарящ на град Велико Търново по стария постоянен адрес, искам да попитам как седят нещата с този първоначален годишен технически преглед при смяна на постоянния адрес и подновяване на регистрацията на МПС?

Благодаря Ви! :)

сменяш ПА, в едномесечен сrок отиваш в КАТ-Пловдив , оставаш с номеr ВТ
    ГТП като стане колата на 3 години отиваш в който си искаш пункт

12. 20
    Ivan | нерегистриран
    0
    -3

Здравейте,

Закупих нов автомобил преди около година с постоянен адрес Велико Търново, скоро ми се налага на промяна на постоянния адрес, като новият адрес ще е град Пловдив, тъй като автомобилът е нов и първоначалният технически преглед е със срок 2019-2022 г. (3 години) , но на него е изписан номерът отговарящ на град Велико Търново по стария постоянен адрес, искам да попитам как седят нещата с този първоначален годишен технически преглед при смяна на постоянния адрес и подновяване на регистрацията на МПС?

Благодаря Ви! :)

13. 19
    222 | нерегистриран
    0
    -3

Здравейте, автомобилът ми е регистриран на фирма, чийто адрес е различен от адреса на собственика. На кой адрес трябва да се регистрира- по местоживеене на собственика или на адреса на фирмата?

14. 18
    Ники | нерегистриран
    14
    -3

Здравейте!!!

Купих си кола от София,но живея в Перник.Няма да сменям номерата,но въпроса накъде трябва да плащам данъците на автомобила,в София ли(както са номерата) или в Перник(където съм адресно регистриран)

15. 17
    vaita | нерегистриран
    3
    -3

the content is great, I have read a lot of articles, but for your article, it left me a deep impression, thank you for sharing. https://templerun3.co

16. 16
    purko | нерегистриран
    0
    -5

не си длъже да сменяш номерата, ако е регистрирана. Но трябва до отидеш във вашия КАТ хасково и да го заявиш - до един месец от сделката при нотариуса. Иначе има глоба.

17. 15
    Ivan | нерегистриран
    0
    -2

Zdr zakypix kola ot plovdiv no az Sam ot dimitrov grad trqbvali da smena nomerata

18. 14
    Диан | нерегистриран
    1
    -2

До коментар [#13 #undefined] от "Dilyana ":

В сайта на МВР има обяснение за процедурата по " Промяна в регистрацията на превозно средство". Едно от основанията за това е "Наредба № І-45/2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и ремаркетата теглени от тях - чл. 3, ал. 4" Това основание гласи следното,

"(4) (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 57 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г., изм. - ДВ, бр. 20 от 2018 г.) Всяка промяна в данните за регистрирано превозно средство и собственика се заявява за регистрация пред съответните звена "Пътна полиция" в срок до един месец от настъпването и."

Отнностно собственика това което аз разбирам е, че трябва да се промени самият собственик, а не "някакви данни за текущият собственка", за да се сменят талоните на колата.

Нормативна уредба която да задължава смяна на талоните при смяна адрес на собственика, не знам да има.

19. 13
    Dilyana | нерегистриран
    10
    -2

Здравейте,имам въпрос трябва ли да се сменя талона на колата ,когато си смениш Само настоящия адрес ,а не постоянния?

20. 12
    ... | нерегистриран
    14
    -10

Само да вметна, че към 1.12.2019 г. редакцията на чл. 17, ал. 1 от наредбата за регистрация, пускане, спиране и отчет на МПС, е такава:

"Чл. 17. (1) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 20 от 2018 г., изм. - ДВ, бр. 47 от 2019 г., в сила от 01.12.2019 г.) При всяка промяна в регистрацията се подменя свидетелството за регистрация, а табелите с регистрационен номер - по желание на собственика."

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.