13 Коментара

1. 13
    Една | нерегистриран
    7
    0
    До коментар #12 от " | нерегистриран":
    Така-казваш,че чисто получаваш 1200, и си готов да плащаш осигуровки ,ако заплата ти е 1500 лв. Само,че заплатата ти реално е към 1700 лв, а ако се сметнат и спестените осигуровки-и повече!

Всъщност заплатата ти е почти 1700 лв(за сравнение-професор от БАН е с под 1000 лв чиста заплата-заедно със всички добавки), защото удобно пропускаш безотчетните пари за дрехи-2600 лв за миналата година-това са усреднено над 200 лв на месец. Пропускаш и бонусът от заплата и половина за ЧНГ. Излиза, като изчислиш посочената от теб сума, и въпросните два бонуса,че заплата ти е около 1700 лв. Ама като не смяташ бонусите за дрехи, и за ЧНГ-що не ги върнеш тези пари?! Подобни плащания за ЧНГ, и отделно несметни пари за дрехи български професорр от БАН не получава- А и сам си плаща осигуровките. Дори и в СУ професор е с 920 лв заплата-къмв октомвдри 2020г

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/zashto-prepodavatelite-v-su-poluchavat-sredno-pod-1000-lv-zaplata.html

Щом толкова добре може да смяташ, то тогава предложи на професорите от БАН, да дойдат в който и да е съд на РБългария и да започнат работа като секретари или деловодители. Срамна работа няма. В крайна сметка, всеки работи за пари, но предупреди тези професори, че е много вероятно да дойдат на работа 1 час по - рано от регламентираното работно време и да си тръгнат 2 часа по - късно. Също така, предупреди ги, преди да им кажеш колко повече пари ще вземат от сега вземаните то тях, че е много вероятно да работят поне две съботи в месеца, за да наваксат с протоколите, тъй като същите трябва да са изготвени в три дневен срок. Ама какво да ти обяснявам? Все пак си много стар служител и тези работи би трябвало да ги знаеш. Колкото до връщането на пари, за които спомена, аз НЯМАМ никакви угризения че получавам бонуси за НГ и пари за дрехи. Ама никакви! Знам какъв труд полагам, знам, че зрението ми се влоши и продължава да се влошава. Знам, че пръстите и ръцете ме болят. Знам и още много други неща, които няма да казвам, защото ти трябва да ги знаеш като твърде стар служител. Остани си със здраве и не си "трови" деня с неща, които не са в твоята власт и компетенции.

2. 12
    | нерегистриран
    0
    -7
    До коментар #11 от "Една | нерегистриран":
    И като сте толкова стар служител, защо едва сега роптаете, а не тогава, когато бяхте все още на работа? Ранговете, моето мнение за тях е че са субективни, но тяхната роля е оценка на работата на служителя. Заплатите на съдебните служители, повтарям служители, са достатъчно ниски за работата която вършат. Лично аз нямам нищо против да си плащам осигуровките, ако основната ми заплата е 1500лв., но тъй като основната ми заплата е 941,00лв. и с ранг и прослужено време получавам 1200лв, въобще не се чувствам виновна, че не си плащам част от осигуровките. Относно незаменимостта и завършване на право, все пак трябва да има и "глупачки", които да работят за завършилите право. Съвсем добронамереният ми съвет към Вас е, гледайте си старините и заслужената пенсия. Вече сте извън системата и е твърде късно да казвате каквото и да било. Имала сте прекрасната възможност това да го сторите, когато сте била още на работа. Ако тогава парите, които сте получавала, са ви се стрували много е можело да ги откажете или да правите дарения на съда, в който сте работила дълги години. Не се напрягайте, ще вдигнете кръвно и пенсията ви ще се "стопи" за лекарства. Приятен ден желая.

Така-казваш,че чисто получаваш 1200, и си готов да плащаш осигуровки ,ако заплата ти е 1500 лв. Само,че заплатата ти реално е към 1700 лв, а ако се сметнат и спестените осигуровки-и повече!

Всъщност заплатата ти е почти 1700 лв(за сравнение-професор от БАН е с под 1000 лв чиста заплата-заедно със всички добавки), защото удобно пропускаш безотчетните пари за дрехи-2600 лв за миналата година-това са усреднено над 200 лв на месец. Пропускаш и бонусът от заплата и половина за ЧНГ. Излиза, като изчислиш посочената от теб сума, и въпросните два бонуса,че заплата ти е около 1700 лв. Ама като не смяташ бонусите за дрехи, и за ЧНГ-що не ги върнеш тези пари?! Подобни плащания за ЧНГ, и отделно несметни пари за дрехи български професорр от БАН не получава- А и сам си плаща осигуровките. Дори и в СУ професор е с 920 лв заплата-къмв октомвдри 2020г

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/zashto-prepodavatelite-v-su-poluchavat-sredno-pod-1000-lv-zaplata.html

3. 11
    Една | нерегистриран
    11
    0
    До коментар #10 от "Стар служител | нерегистриран":
    Ами стар служител съм, много фишове съм видял

И като сте толкова стар служител, защо едва сега роптаете, а не тогава, когато бяхте все още на работа? Ранговете, моето мнение за тях е че са субективни, но тяхната роля е оценка на работата на служителя. Заплатите на съдебните служители, повтарям служители, са достатъчно ниски за работата която вършат. Лично аз нямам нищо против да си плащам осигуровките, ако основната ми заплата е 1500лв., но тъй като основната ми заплата е 941,00лв. и с ранг и прослужено време получавам 1200лв, въобще не се чувствам виновна, че не си плащам част от осигуровките. Относно незаменимостта и завършване на право, все пак трябва да има и "глупачки", които да работят за завършилите право. Съвсем добронамереният ми съвет към Вас е, гледайте си старините и заслужената пенсия. Вече сте извън системата и е твърде късно да казвате каквото и да било. Имала сте прекрасната възможност това да го сторите, когато сте била още на работа. Ако тогава парите, които сте получавала, са ви се стрували много е можело да ги откажете или да правите дарения на съда, в който сте работила дълги години. Не се напрягайте, ще вдигнете кръвно и пенсията ви ще се "стопи" за лекарства. Приятен ден желая.

4. 10
    Стар служител | нерегистриран
    0
    -7

Ами стар служител съм, много фишове съм видял

5. 9
    54151032231 | нерегистриран
    3
    0
    До коментар #8 от "Стар служител | нерегистриран":
    Как 25 лева?! Ранговете ви са от 25 до 200 лева.
    А защо въобще имате рангове, да попитам?!
    И докога няма да си плащате личните осигурителни вноски?!
    Да сте завършили "право", като сте толкова незаменими.

Ти чий фиш видя, че знаеш, че не си плащат "личните осигуровки"?! Някаква бегла представа колко се спира всеки месец за осигуровки, пенсии, застраховки и т.н.?! Или ей така, колкото да си проветряваме пръстите с кафенцето плямпаме на общо основание?! Умрете да зяпате в чуждата купичка, ей!!! От зависта ще умрете, от нищо друго!

6. 8
    Стар служител | нерегистриран
    0
    -10
    До коментар #7 от "Нерегистриран | нерегистриран":
    Защо питате тези малоумници от ВСС, увеличават ранговете всяка година на съдиите, а на служителите 25 лева ранг подигравки. Как не Ви е срам малки човечета. Решете този въпрос малоумници. Ако така продължавате служители няма да имате след някоя друга година. Няма кой да Ви стои с тия ниски заплати особено на секретарите. Те най много гърбят в залите, без ръце са, а с най ниските заплати. А навсякъде специалисти, старши и всякакви други. За да вземат големи заплати. Какво значи старши специалисти или младши. Махнете тези длъжности. Една счетоводителката взима с 500 лева повече заплата от секретаря който не може да излезе от залите до нощите, а специалистите става 17.00ч. И си тръгват. Това е голата истина. Бесрамие.

Как 25 лева?! Ранговете ви са от 25 до 200 лева.
    А защо въобще имате рангове, да попитам?!
    И докога няма да си плащате личните осигурителни вноски?!
    Да сте завършили "право", като сте толкова незаменими.

7. 7
    Нерегистриран | нерегистриран
    12
    0

Защо питате тези малоумници от ВСС, увеличават ранговете всяка година на съдиите, а на служителите 25 лева ранг подигравки. Как не Ви е срам малки човечета. Решете този въпрос малоумници. Ако така продължавате служители няма да имате след някоя друга година. Няма кой да Ви стои с тия ниски заплати особено на секретарите. Те най много гърбят в залите, без ръце са, а с най ниските заплати. А навсякъде специалисти, старши и всякакви други. За да вземат големи заплати. Какво значи старши специалисти или младши. Махнете тези длъжности. Една счетоводителката взима с 500 лева повече заплата от секретаря който не може да излезе от залите до нощите, а специалистите става 17.00ч. И си тръгват. Това е голата истина. Бесрамие.

8. 6
    | нерегистриран
    13
    -32

Редно е заплатите да са следните:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Младши съдия-80 процента от заплатата на асистент в СУ,
    Съдия в районен съд-90 процента от заплатата на асистент в СУ,
    Съдия в окръжен съд-90 процента от заплатата на Главен асистент в СУ,
    Съдия в апелативен съд-90 процента от заплатата на доцент в СУ,
    Съдия във ВКС-90 процента от заплатата на професор,

За началници- до 50 лева отгоре.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    По цял свят университетски преподавател получава повече от съдия. Дори до 1944 е прието ,че професор от СУ получава заплатата на шеф на отделение от ВКС. Такова извращение-няколко пъти разлика в заплатата на преподавател и съдия е перверзия от най-гнусен тип.

От предложената таблица на съдииските заплати се самоподразбира,че заплатите следва да бъдат обложени с осигуровки(както другите хора си плащат сами осигуровките), парите за дрехи да са колкото парите за дрехи в СУ-тоест никакви-дрехи ще си купувате от заплатата, както в СУ преподавателите го правят, спиране на бонусите за спецправосъдието-да си получават текущата заплата-по таблицата, спиране на 20-те заплати при напускане-както в СУ не се плаща никакво обезщетение при напускане, а при пенсиониране-да се плащат шест заплати-както е и за другите работещи.

9. 5
    Незапознат | нерегистриран
    18
    -1

Просто е необходимо да се изготви нова таблица на основните възнаграждения, като разликите между отделните нива бъде сведена до максимум 10 процента между всяко ниво.Другият вариант е по-голям ръст на размера на ранговете,който като резултат ще доведе до изпълнение на първата цел.Всъщност сега е времето за тези промени ,тъй като има допълнителен финансов ресурс ,отпуснат за увеличението на заплатите с 10 процента и то без да се намаляват заплатите на горните нива,което по принцип е немислимо.Дори съобразявайки отпуснатите допълнително пари и ако се намерят допълнително още малко ,то тази цел може да бъде изпълнена дори с увеличение на заплатите на горните нива с 10 процента,но само ако се приеме описаният по-горе втори вариант с увеличение на ранговете.Това е и най-справедливия вариант , тъй като магистратите от ниските нива с голям стаж ще се почувстват оценени и натиска по конкурсите ще намалее и размера на заплатата няма да е определящ за участието в тях , а само мотивациятя за професионално израстване.Не ,че ВСС ще вземат в предвид тези предложения,тъй като всичко опира до личния интерес,а той не е в интерес на по-голямата част от магистратите,които реално вършат много по-голяма част от работата ,а получават също така много по-малко възнаграждение за труда си.

10. 4
    | нерегистриран
    3
    0
    До коментар #2 от "Незапознат | нерегистриран":
    А какво ли става с комисията за определяне на новите правила за размера на магистратските заплати.Ако увеличението пак ще е уж по-равно за всички нива на магистратурата , няма никаква надежда за долустоящите за някаква справедливост. Всъщност за това са си виновни самите прецакани ,тъй като са най многобройни ,а са избрали във ВСС тези ,които гласуват тези несправедливи правила и то от двете колегии.

А вие колега, как предлагате да стане ? Дайте предложение

11. 3
    СЪЖАЛЯВАМ! | нерегистриран
    9
    0

Колеги, за съжаление ще се случи това, което се случваше и предишните години. Увеличение ще има, но ще е със задна дата някъде към септември месец. :)

12. 2
    Незапознат | нерегистриран
    11
    -1

А какво ли става с комисията за определяне на новите правила за размера на магистратските заплати.Ако увеличението пак ще е уж по-равно за всички нива на магистратурата , няма никаква надежда за долустоящите за някаква справедливост. Всъщност за това са си виновни самите прецакани ,тъй като са най многобройни ,а са избрали във ВСС тези ,които гласуват тези несправедливи правила и то от двете колегии.

13. 1
    | нерегистриран
    20
    0

Така е. Това е подигравка. Пак ли Магдалинчев ще прави каквото си иска. Стига вече. Писна ни

14. 0
    Въпрос | нерегистриран
    25
    0

ВСС да вземат да кажат защо в дневния им ред за първото заседание не е включено актуализиране на заплатите. Какво чакат. Целия бюджетен сектор вече си го направиха

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.