7 Коментара

1. 7
    Бистра Шуплева | нерегистриран
    0
    0

Януари и февруари на месец Март 1997г.Нямам осигуровки от Работодателя.След направена проверка в НОИ - днес ми беше издадено Уп 3.Сега Аз трябва да го дам в НОИ.Искам да знам В нашата страна Няма ли Наказания за Некоректни Работодатели?

2. 6
    | нерегистриран
    4
    -1

Проблемът се оправи. Всичко излезе-осигуряването за декември излиза,че го има вече. Явно може да се случи забавяне при самоосигуряващи се за отрямяване в системата-това да го знаете.

Благодаря на номер 5

3. 5
    До питащия | нерегистриран
    1
    0

Уникални коментари - за това и държавата ни е на това положение и ще продължава да бъде.

Към питащия - адвокат съм, но не се осигурявам чрез осигурителната каса на адвокатската колегия, а сама и нямах никакъв проблем с отразяването на платените осигуровки за декември. Подадох декларация 1 по интернет, както винаги, на 21.01., платих на 22.01. (петък)на каса /в разкрит офис на СИБАНК в подразделеине на НАП/ и на 25.01. (понеделник) системата отрази плащането, вкл. ми върна мейл за постъпилите суми по данъчно-осигурителната ми сметка.

4. 4
    до 3 | нерегистриран
    1
    -3

Да! Който плаща зле, ще плати два пъти. Може и повече. Върви и плащай пак!

5. 3
    до 1 | нерегистриран
    2
    0

Така ли те учиха в ПУЦ-а?

6. 2
    | нерегистриран
    2
    -1

абе какво ви пука за тези здравни осигуровки. Да не би с тези осигуровки можете да се лекувате някъде?

7. 1
    до гневния | нерегистриран
    1
    -7

Плати пак

8. 0
    гневен | нерегистриран
    3
    0

Питане , до упражняващите свободни професии-адвокати, вещи лица-самоосигуряващи се и тн-отраздено ли ви е здравното осигуряване за декември 2015г. Питам, защото си платих, каквото държатата иска от мен, а ми излиза пропуск за декември 2015 в системата за онлайн справки.

Това нормално забавяне ли е, или има проблем? Питах 1-2 други колеги, и те са платили, но също не е отразено за декември-тоест това е реовно забавяне ли?

Ама страшно ме възмущава такава простотия-аз съм от ахмаците без 1 месец пропуск, от юли 1999г-откакто има здравно осигуряване, плащам като поп осигуровки за здраве, а като отида на лекар си плащам кеш на специалист, щото талони за мен няма-тоест 2 пъти плащам за 1 и също, а сега не е отразено в системата,въпреки,че си платих навреме. Вероятно е техническо забавяне, и до края на деня, или до утре ще се оправи, но все пак е възмутително-плащаш, а ти казват, не си платил.

Бихте ли проверили ,тези от вас които са адвокати, или вещи лица на свободна практика, или друг вид самоосигуряващи се здравно, дали ви е отразена осигурвката за здравно осигуряване за декември 2015г?

При лицата на трудов договор-проблем няма. При самоосигуряващите се явно има забавяне или?

Твоят коментар

Сайтът е защитен с reCaptcha. Политика за лични данни.